Mobil SHC 626 (ISO VG 68) 20L

Mobil SHC 626 (ISO VG 68) 20L

Hodnotenie produktu: Zatiaľ bez hodnotenia. Buďte prvý!

Vaše hodnotenie:

Oleje radu Mobil SHC 600 sú prevodové a ložiskové oleje navrhnuté tak, aby poskytovali mimoriadnú službu z hľadiska ochrany zariadenia, životnosti oleja a bezproblémového chodu. Sú vyrobené zo syntetických bezparafínových olejov na uhľovodíkovej báze kombinované s jedinečným patentovaným systémom aditív. Vysoký viskozitný index umožňuje týmto výrobkom mimoriadnu výkonnosť v extrémnych prevádzkových aplikáciách pri vysokých aj nízkych teplotách, ktoré sú mimo rozsah možností ropných olejov.

344,40 €

Dostupnosť: Skladom

Výrobca: Mobil

Oleje radu Mobil SHC 600 sú prevodové a ložiskové oleje navrhnuté tak, aby poskytovali mimoriadnú službu z hľadiska ochrany zariadenia, životnosti oleja a bezproblémového chodu. Sú vyrobené zo syntetických bezparafínových olejov na uhľovodíkovej báze kombinované s jedinečným patentovaným systémom aditív. Vysoký viskozitný index umožňuje týmto výrobkom mimoriadnu výkonnosť v extrémnych prevádzkových aplikáciách pri vysokých aj nízkych teplotách, ktoré sú mimo rozsah možností ropných olejov. Tieto výrobky sú odolné voči mechanickému strihovému namáhaniu, a to dokonca aj u prevodových a ložiskových aplikácií s vysokým strihovým namáhaním, čo znamená, že prakticky nedochádza k strate viskozity. Výrobky radu Mobil SHC 600 majú nízky trakčný súčiniteľ, čo vyplýva z molekulárnej štruktúry použitých základových olejov. To má za následok nízke kvapalinové trenie v záťažovej ploche u prevodov a valivých ložísk. Nízke kvapalinové trenie znižuje prevádzkové teploty a zvyšuje účinnosť prevodov, čo sa prejavuje znížením energetických strát, predĺžením životnosti dielov a úspornejšia konštrukcia zariadenia. Základové oleje použité v rade Mobil SHC 600 mimoriadne dobre reagujú na antioxidačné prísady, čo sa prejavuje vo vynikajúcej odolnosti výsledných olejov voči oxidácii a tvorbe kalov, najmä pri vysokých teplotách. Kombinácia aditív používaná v týchto olejoch taktiež ponúka výnimočnú odolnosť proti hrdzaveniu a korózii, veľmi dobré protioderové vlastnosti, dobrú deemulgačnú schopnosť, zníženie penivosti a odlučovanie vzduchu, ako aj kompatibilitu s viacerými druhmi kovov. Oleje radu Mobil SHC 600 sú tiež kompatibilné s tesniacimi a konštrukčnými materiálmi, aké sa používajú v zariadeniach bežne mazaných ropnými olejmi. Predné technológie, z ktorej oleje radu Mobil SHC 600 vždy vychádzali, urobila z týchto olejov výrobky, ktoré volia prevádzkovatelia celej rady zariadení všade na svete.

Vlastnosti a výhody

Pre svoju inováciu a mimoriadnu výkonnosť sú oleje značky Mobil SHC uznávané a cenené všade na svete. Kľúčovú úlohu pri vývoji radu Mobil SHC 600 predstavuje úzka spolupráca s poprednými výrobcami zariadení, čo umožňuje poskytovať výkonnosť zodpovedajúce neustále sa vyvíjajúcom konštrukciách priemyselných zariadení. K úžitkovým vlastnostiam preukázaným touto spoluprácou patrí v neposlednom rade možnosť výrazného zlepšenia účinnosti prechodom na tieto oleje z olejov na ropnej báze. Tieto prednosti sú zrejmé predovšetkým u tých zariadení, ktoré sa z dôvodu svojej konštrukcie nemôžu vyhnúť celkovo nízkej účinnosti, ako sú napríklad šnekové prevody s vysokým prevodovým pomerom. Bezparafínová povaha základového oleja umožňuje dosiahnutie takých hodnôt tekutosti za nízkych teplôt, s ktorými sa ropné výrobky nemôžu porovnávať a ktoré predstavujú kľúčovú úžitkovú vlastnosť u aplikácií prevádzkovaných vo vzdialených lokalitách a pri nízkych vonkajších teplotách.

Použitie

Aj keď je rad Mobil SHC 600 kompatibilný s výrobkami na báze ropných olejov, ich zmiešanie môže zhoršiť výkonnosť plne syntetického oleja. Z tohto dôvodu sa odporúča, aby bol systém pred prechodom na oleje Mobil SHC 600 riadne vyčistený a prepláchnutý, aby sa docielilo maximálnych výkonnostných vlastností. Oleje radu Mobil SHC 600 sú kompatibilné s týmito tesniacimi materiálmi: fluorouhlík, polyakrylát, polyuretanéter, niektoré silikóny, etylén / akryl, chlórovaný polyetylén, polysulfid a niektoré nitrilové gumy. U dnes používaných elastomérov je možnosť veľkej variability. Pre dosiahnutie najlepších výsledkov a overenie kompatibility sa poraďte so svojim dodávateľom zariadení, výrobcom tesnenia. Oleje radu Mobil SHC 600 sa odporúčajú pre celý rad prevodových a ložiskových aplikácií prevádzkovaných za vysokých alebo nízkych teplôt prípadne tam, kde prevádzkové teploty alebo teploty olejovej náplne sú také, že klasické oleje neposkytujú uspokojivú životnosť, alebo tam, kde je nutná vyššia účinnosť. Sú účinné predovšetkým v aplikáciách náchylných k vysokým nákladom na údržbu, k výmenám súčastí, na čistenie systému a k výmenám oleja. Ku konkrétnym aplikáciám patrí:

Náplne prevodových skríň, obzvlášť pri závitovkových prevodov s vysokým prevodovým pomerom / nízkou účinnosťou


Prevodové skrine umiestnené vo vzdialených miestach, kde je výmena oleja spojená s problémami


Nízkoteplotné aplikácie, ako sú lyžiarske vleky, kde je možné vylúčiť sezónne výmeny oleja
Kombinácia valivých ložísk a medziľahlých valivých ložísk prevádzkovaných za vysokých teplôt


Hladiace lisy na plast
Náročné odstredivé aplikácie vrátane lodných odstrediviek
Železničné trakčné pohony na striedavý prúd


Oleje Mobil SHC 625, 627, 629 a 630 sú vhodné pre rotačné skrutkové kompresory v olejovom kúpeli slúžiace na zachytávanie plynu, stláčanie zemného plynu, CO2 a iných prevádzkových plynov vyskytujúcich sa pri ťažbe a doprave zemného plynu


VLASTNOSŤ HODNOTA
Viskozita pri 40°C v cSt (ASTM D445) 69,9
Viskozita pri 100°C v cSt (ASTM D445) 10,9
Viskozitný Index 146
Bod vzplanutia, ºC (ASTM D92) 236
Bod tuhnutia, ºC, ASTM D 97 -48
Hustota @15º C kg/l, ASTM D 4052 0,86
Farba, vizuál. oranžová

Nový komentár

* (Povinné)

no alt

PARTNER

12
Apríl
2019

Ako vybrať olej do auta

Pridané: 12.4.2019 00:32:49 Počet zobrazení: 896

Ako vybrať olej do auta

Čítajte viac... Komentáre: 0

12
Apríl
2019

Označovanie olejov

Pridané: 12.4.2019 00:23:56 Počet zobrazení: 844

Čítajte viac... Komentáre: 0

12
Apríl
2019

MANN FILTER - zoznam označení a použitie filtrov

Pridané: 12.4.2019 00:44:31 Počet zobrazení: 741

MANN FILTER - zoznam označení a použitie filtrov

Čítajte viac... Komentáre: 0

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info